Patikimi Tvirtinimo Elementai

Terasos Lagės ir Atramos / Pjedestalai

Jūs tikriausiai jau išsirinkote lentas terasai. Žengtas didelis žingsnis! Tikime, jog buvo nelengva apsispręsti dėl medienos ar jos kokybės rūšies, bet žinome, kad pasirinkote teisingai. Tačiau terasa – tai ne tik lentos. Jūsų laukia dar vienas sprendimas – išsirinkti elementus, kurie tvirtai sujungs, parems ir laikys terasos lentas. Be trijų iš jų niekaip neapsieisite – tai atramų, gulekšnių (liaudyje vadinamų lagių) ir tvirtinimų. Kokie jie/jos turėtų būti ir kas naujo, funkcionalaus šioje srityje – skaitykite šiame mūsų straipsnyje Jums, pasiryžusiems patiems sumontuoti terasą.

Pradėkime nuo atramų. Jei norite lygios terasos – rinkitės reguliuojamo aukščio, tvirtas, spaudimui ir ekstremalioms oro sąlygoms atsparias atramas (tokios būna atramos pagamintos iš polipropileno), nes tik jos yra kokybiškos terasos pagrindas. Net jei manote, kad paviršius ant kurio montuojate terasą – lygus lyg veidrodis, neapsigaukite. O net jei ir taip, tai nereiškia, kad po kurio laiko jame neatsiras nelygumų. Be to, jei jūsų terasa bus laiptuota, jei ją montuosite tiesiog ant grunto (be stacionaraus pamato), žvirgždo ar ant plokščio stogo prilydomosios dangos, reguliuojamo aukščio atramos Jums tikrai bus būtinos.

Antrasis elementas be kurio negalėsite sumontuoti terasos – lagės. Technologijoms nestovint vietoje, tradicines medines lages šiuo metu nurungia inovatyvesnės, tai yra tokios, kurių išorė iš aliuminio profilio, o viduje – termo medienos intarpas. Šis sprendimas ir nulemia šių lagių išskirtinumą. Jos lygios, stabilios ir ilgaamžės, neiškraipančios ir neiškilnojančios terasos lentų, nelaužiančios ir netempiančios tvirtinimo elementų.

Nepatikėsite, bet aliuminio profilio lagių tvirtumas Jums dar leis ir sutaupyti pinigėlius, kuriuos išleistumėte atramoms. Kur paslaptis? Naudojant įprastas lages tarpai tarp atramos taškų negali būti didesni nei 500 mm, tad vienam metrui reikia 3 atramos kojų. Tuo tarpu naudojant aliuminio profilio lages, tarpai gali būti kas 1100 mm, todėl vienam metrui reikės ne 3, o 2 atramos kojų. Taigi, vienam tiesiniam metrui susitaupo 1 atramos koja.

Trečiasis būtinas terasos elementas ją montuojant – tvirtinimai. Mes iš karto Jums rekomenduojame tuos, kurių nesimato (kam gi gadinti estetišką terasos vaizdą!). Iš jų įvairovės reikėtų pasirinkti tuos, kurie būtų pagaminti iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno arba plastiko kompozito ir armuoto stiklo pluošto, nes būtent šios medžiagos užtikriną atsparumą UV spinduliams, šalčiui, karščiui ir korozijai. Šie tvirtinimai turi dar keletą ypatingų privalumų. Pirma, su jais lengva montuoti terasą. Antra, jie užtikrina, jog tarp terasos lentų ir lagių bus palikti tarpai.

Kaip šie tvirtinimai montuojami? Pirmiausia jie yra prisukami prie terasos lentų. Greičiausiai bus jei išsidėliosite lentas blogąja puse viena šalia kitos, ir prie kiekvienos jų, naudodami po dvejus medsraigčius, primontuosite tvirtinimus (šiems savisriegiams medsraigčiams yra numatytos ertmės). Specialus liežuvėlis gerokai paspartina šį darbą, nes leidžia lygiai pridėti ir prisukti tvirtinimą. Kai tai atliksite, verskite po vieną lentas gerąja puse ir įsukdami medsraigtį į specialią jam tvirtinime numatytą vietą, tvirtinkite jau prie gulekšnių. Minėtas liežuvėlis be visa ko atlieka dar vieną funkciją – jis ir yra tas inovatyvus sprendimas, kuris leidžia padaryti lygius tarpus tarp lentų. Šie tarptai reikalingi medienai „kvėpuoti ir judėti“, taip pat vandeniui nubėgti.

Šie tvirtinimai yra skirti maumedžio, kietmedžio, tropinei ir egzotinei, bei termo medienai Taip pat gali būti naudojami ir kitoms medienos rūšims, bet geriausia prieš perkant dar pasitarti su specialistais. Na, o jei įsigijote nors vieną iš išvardintos medienos rūšių, būtinai teiraukitės tvirtinimo elementų iš nerūdijančio plieno. Jie atsparūs korozijai, rūgščių ir šarmų įtakai, medienos „vaikščiojimui“ ir tempimams.

Parašykite komentarą