Nauja procesų technologija, sukurta Suomijoje, padėjo karščiu apdorotai termo medienai pasiekti visai naują lygmenį. Modernios technologijos sprendimas yra tas esminis raktas gamyboje, kuris leidžia karščiu apdorotai termo medienai įgauti aukštą ir atitinkamą kokybę. Gamybos metodas yra efektyvus ir visiškai saugus aplinkos atžvilgiu. Tiekimo grandinės ir logistikos valdymas, nuo medienos auginimo stadijos iki pat galutinio produkto apdorojimo, užtikrina aukštą kokybę. Padedant savo žaliavos tiekėjų, gamintojai siekia parinkti labiausiai tinkamas medienos rūšis įvairiems galutiniams produktams. Pagrinde naudojama keturių rūšių medieną, tai Šiaurinė pušis ir eglė, Spindulinė pušis be šakų ir Kanados uosis. Didžioji dalis šios produkcijos yra eksportuojama į kitas pasaulio šalis. Pagrindiniai klientai, tai medienos verslo mažmenininkai, surenkamų namų gamintojai, interjero dekoratoriai, architektūrinės įmonės, statybos kompanijos ir baldų gamintojai.
Terminis medienos apdorojimas
Visas medienos apdorojimo procesas nuo džiovinimo iki galutinio medienos sudrėkinimo buvo integruotas taip, kad suformuotų vieną lanksčią nuolatinę proceso seką. Efektyvus darbas užtikrina galutinio produkto kokybę. Įvairios proceso pakopos yra optimizuotos pagal tam tikras medienos savybes ir reikalavimus, kuriuos turi atitikti galutinis produktas. Kiekvienos apdorojamos partijos parametrai yra aprašomi ir naudojami kartu su kitomis empirinėmis žiniomis apie tolesnius apdorojimo metodus. Tai leidžia kontroliuoti ir nuolat pasiekti karščiu apdorojamos termo medienos tinkamą kokybę, esant skirtingoms aplinkybėms ir tolesniems pasikeitimams.
Termo medienos produkcijos gamybos procesas susideda iš 6 įvažiuojamųjų tunelių. Pirmuosiuose trijuose tuneliuose supjaustyta mediena yra džiovinama ir paruošiama apdorojimo karščiu pakopai, kuri yra atliekama ketvirtame tunelyje. Paskutiniai du tuneliai yra naudojami medienos atvėsinimui, drėkinimui, vėdinimui ir galutiniam apdorotos medienos sutvarkymui. Po apdorojimo medienos sutvarkymas yra tęsiamas vidiniuose įrenginiuose, esant atitinkamam spaudimui 24 – 48 valandas, ir po to prasideda sekantys veiksmai. Pridedant galutinius štrichus kokybei, tai vyksta vengiant skubos ir kontroliuojant procesą, be to atsižvelgiant į natūralias medienos savybes.
Šis nuolatinio veiksmo procesas parodė, jog galima gerokai pagerinti energijos ekonomiją visame medienos apdorojimo procese. Džiovinimo ir apdorojimo karščiu metu išskiriami garai yra panaudojami pradiniam apdorojamos medienos įkaitinimui, džiovinimui ir galutiniam drėkinimui. O garai išgauti proceso metu yra valomi, atskiriant sakus bei kitus komponentus pašalinamus iš medienos. Tai užtikrina, jog yra išvengiama emisijos į oro ir vandens sistemas. Proceso metu taikomi aplinkai nekenksmingi veiksmai kiekvienoje gamybos pakopoje, tačiau nuo to tikrai nenukenčia produkto kokybė.
Termo medienos gamybos procesas
Terminis medienos modifikavimas yra švarus ir ekologiškas procesas, kuomet yra pagerinamos medienos savybės. Šiame procese yra naudojami tik aukšta temperatūra ir garai, o tai leidžia užtikrinti, jog galutinis gaminys bus visiškai natūralus ir be jokių chemikalų. Terminis apdorojimas sustiprina įvairias medienos savybes, tokias kaip erdvinis stabilumas, termoizoliacijos savybes, atsparumas puvimui, savybes nekeisti savo formos ir higieniškumą.
Terminės modifikacijos metu mediena yra veikiama aukšta temperatūra (+185 iki +220°C). Vandens garai yra naudojami kaip apsauginės dujos ir karščio laidininkas, kuris leidžia įkaitinti medieną iki temperatūros, kuri yra aukštesnė už medienos užsidegimo temperatūrą. Šis procesas leidžia modifikuoti tas medienos savybes, kurias reikalinga modifikuoti, norint, kad mediena atitiktų reikalavimus, taikomus įvairiems panaudojimams. Proceso pakeitimai leidžia apdorojimo metu išgauti būtent tas savybes, kokios yra reikalingos galutiniam gaminiui.
Terminis medienos modifikavimas gali būti grubiai padalintas į tris fazes. Per pirmąją fazę, medienos temperatūra yra padidinama ir mediena yra išdžiovinama. Antrojoje fazėje vyksta tikroji terminė medienos modifikacija, per šią fazę medienoje esantis drėgmės kiekis yra sumažinamas praktiškai iki nulio, o temperatūra būna aukščiausia. Maksimali temperatūra ir apdorojimo trukmė yra pasirenkama pagal tai, kokias savybes norima išgauti. Galiausiai, apdorota mediena yra atvėsinama ir sudrėkinama iki norimo lygio.
Terminio apdorojimo klasės
Mediena yra gaminama dviejų standartų terminio apdorojimo klasės: Thermo-S ir Thermo-D. Skirtumas tarp šių klasių yra terminio apdorojimo temperatūra ir laikas.
- Thermo-S
Thermo-S (stabilumas) mediena turi patrauklų šviesiai rudos spalvos atspalvį ir jos erdvinis stabilumas yra labai aukštas. Mediena yra termiškai apdorojama pasitelkiant švelnesnę temperatūrą (+185°C ±3). Thermo-S produktai dažniausiai yra skirti vidaus apdailos produkcijai, bet taip pat gali būti naudojami ir apsaugotose išorės srityse.
- Thermo-D
Thermo-D (patvarumas) mediena turi tamsesnės rudos spalvos atspalvį. Ji pasižymi aukštu atsparumu puvimui ir erdviniu stabilumu. Thermo-D yra termiškai modifikuojama naudojant aukštesnę temperatūrą (+215°C±3), ir tokio apdorojimo produktai yra tinkami tiek vidaus, tiek lauko produkcijai.
Mes keliame sau ir kelsime toliau aukščiausius kokybinius reikalavimus termiškai apdorotai medienai, norėdama prisiimti visą atsakomybę dėl rūpinimosi aplinka. Norėdama tai užtikrinti mūsų siūlomi produktai, praeina kokybės grandinę nuo pat žaliavinių medžiagų tiekėjų iki galutinių vartotojų. Termo medienos gamybos procese nenaudojami jokie chemikalai, o tai sukuria puikų pagrindą šių produktų ekologiškumui. Teisingai naudojamas karštis ir garas yra pakankamos priemonės, kurios termo medieną paverčia patvaria ir įspūdinga statybine medžiaga. Savo gyvavimo pabaigoje termiškai apdorota mediena, būdama grynu, natūraliu produktu, gali būti sudeginta ir paversta į bioenergiją arba perdirbta.