Suomiška Termo Mediena

Medinė terasa iš termo medienos

Suomiai vieni iš pirmųjų pradėjo termiškai apdorotos medienos gamyba pasaulyje. Šiai dienai turėdami daugiau nei 20-ties metų patirtį, jie yra viena iš lyderių termiškai apdorojamos medienos gamintojų pasaulyje. Galintys pasiūlyti platų produkcijos asortimentą, skirtą tiek vidaus, tiek ir išorės apdailai. Puikios praktinės žinios, derinamos su moderniais technologiniais sprendimais, užtikrina, jog ir toliau išlaikys rinkoje gerai vertinamų produktų aukščiausią kokybę.

Gamintojai siūlo vienus geriausių produktų iš termiškai apdorotos medienos, kurie yra gražūs, ilgalaikiai, funkcionalūs ir draugiški aplinkai ir tai yra pasiekiama nuolatinio produktų vystymo dėka. Ši technologija neišnaudoja mūsų Planetos – visi produktai yra pagaminti nenaudojant jokių chemikalų, jie nėra kenksmingi juos utilizuojant, o naudojama mediena nėra iš nykstančių ir esančių pavojuje drėgnųjų atogrąžų miškų.

Terminis medienos apdorojimas yra kompiuterinių sistemų kontroliuojamas procesas, kuris yra atliekamas specialiose kaitinimo kamerose esant aukštai temperatūrai ir dideliam drėgnumui. Naudojami tik garai ir didelis karštis, gamyboje nenaudojant jokių chemikalų.

Karščiu apdorota mediena

Termiškas medienos apdorojimas karščiu (+185 iki +215º C temperatūroje) leidžia pakeisti medienos savybes. Apdorojimas susideda iš medienos kaitinimo, kuomet yra pasiekiama medienos degimo temperatūra, kai iš medienos yra išgarinamas vanduo ir tai sudaro apsauginę medienos funkciją. Apdorojimas karščiu gali būti naudojamas, kai norima pakeisti medienos savybes į tokias, kokios yra reikalingos tam tikrai produkcijos rūšiai. Kintančios temperatūros, kintantis apdorojimo laikotarpis ir kintančios džiovinimo technikos suteikia termiškai apdorotai medienai naujų savybių. Medienos savybės yra pagerinamos, nes pasiekiamas medienos formos stabilumas, šilumos izoliacija, atsparumas puvimui ir medienos lankstumas, kuomet mediena yra paverčiama skirtingų formų gaminiais.

Kartu su įvairiais cheminiais pokyčiais, kurie vyksta medienoje, gana ženkliai sumažėja medienos traukimosi ir plėtimosi tikimybė, kuri priklauso nuo medienoje esančio drėgmės kiekio. Tai leidžia ypač pagerinti dimensinį medienos stabilumą po medienos modifikavimo – apdorojimo karščiu. Sumažinant hemiceliuliozinius junginius (cukraus grandines), medienoje nebelieka maistingųjų medžiagų, kurios sukelia pūvėsinį grybelį. Karščiu apdorotos medienos sugebėjimas absorbuoti vandenį labai ženkliai sumažėja, o atsparumas pūvimui – padidėja ir tai vyksta apdorojimo procese nenaudojant jokių žalingų cheminių priedų.

Terminio apdorojimo metu, mediena įgauna vienodą rudą atspalvį. Spalvos intensyvumas gali būti įtakojamas taikant įvairias medienos apdorojimo temperatūras. Skirtingos medienos tamsumas yra sąlygojamas jų natūralių savybių.

Patirtis garantuoja kokybę

Turėdami daugiau nei 20-ties metų patirtį terminiame medienos apdorojime ir bendradarbiaudama su lyderiaujančiais pasaulyje termo kamerų gamintojais, suomiai sukūrė geriausias medienos terminio apdorojimo programas, kurios leido pasiekti aukščiausią produktų kokybę.

Gaminamų produktų pasirinkimas apima termiškai apdorotą medieną, kuri yra dviejų apdorojimo lygių: Vidutinio ir Intensyvaus. Vidutinio apdorojimo medienos spalva gali būti nuo šviesiai iki vidutiniškai rudos. Terminis apdorojimas padidina medienos stabilumą ir išryškina natūralų medienos struktūros grožį. Vidutinio apdorojimo mediena yra tinkama tik vidaus apdailai, tai puiki medžiaga grindims ir dailylentėms.

Intensyvaus apdorojimo mediena pasižymi išskirtiniu matmenų ir formos stabilumu bei ilgaamžiškumu, medienos naudojimo laikotarpis ženkliai pailgėja. Todėl Intensyvaus terminio apdorojimo mediena yra tinkama tiek išorės, tiek vidaus apdailai. Ši mediena dažniausiai yra naudojama terasos lentoms, lauko dailylentėms ir masyvo grindims. Dėl savo ypač aukšto stabilumo, ši mediena gali būti naudojama patalpose, kuriuose yra daug drėgmės ir idealiai tinka šildomoms grindims. Priklausomai nuo medienos rūšies, Intensyvaus apdorojimo medienos spalva gali būti nuo vidutiniškai rudos iki prabangiai tamsios rudos spalvos.

Termiškai apdorota mediena yra iš tiesų ilgaamžė, turi aukštesnį erdvinį stabilumą ir žemesnį pusiausvyros drėgmės lygį lyginant su termiškai neapdorota mediena. Visi termiškai apdorotos medienos privalumai paverčia šią medieną aplinkai draugiška alternatyva tropiniam kietmedžiui bei egzotinėms medienos rūšims, ir sulaukia didelio populiarumo visame pasaulyje.

Parašykite komentarą