Termo Medienos Charakteristikos

Termo Medienos Terasa

Termo medienos šiluminės izoliacijos savybės yra maždaug vienu ketvirtadaliu aukštesnės nei neapdorotos medienos. Tai atspindi žemas energijos sunaudojimas: sunaudojama kur kas mažiau šiluminės energijos esant šaltam orui, o karštu oru prireikia mažiau oro kondicionavimo patalpose kur panaudota termo mediena. Karščiu apdorota termo mediena yra šiltos dvasios, netoksinis, ekologiškas ir perdirbamas produktas, kuris gali būti perduodamas savo tarnavimo laiko pabaigoje sudeginimui ar užkastas kartu su kitomis atliekomis.

Termo mediena (Thermo-D) priklauso 2 atsparumo klasei, kuri turi prognozuojamą tarnavimo laiką 30+ metų, kuomet vertinamas atsparumas pelėsiams (BRE-sertifikatas). Tai taikoma fasado dailylentėms ir terasos lentoms. Terasinės lentos paprastai yra tas paviršius, kuris yra dažnai naudojamas, o visa tai sumažina įprastinį tikėtiną šių gaminių tarnavimo laiką iki 15–20 metų. Po terminio apdorojimo proceso, termo medienos drėgmės kiekio pusiausvyra yra 5 % (+/- 1%). Kai mediena yra naudojama lauke (+20º C, RH 65 %), termiškai apdorotos Thermo-D tipo pušies medienos drėgmės kiekio pusiausvyra stabilizuojasi ties 6,5 % (EN 13183).

  • Ugnies atsparumo klasė

Termo medienos ugnies atsparumo klasė yra tokia pati kaip ir įprastinės medienos D-s1-d0. Tais atvejais, kuomet reikalinga aukštesnė ugnies atsparumo klasė, termo mediena gali būti apdorojama tais pačiais nuo ugnies apsaugančiais produktais kaip ir normali mediena. Visuomet atsižvelkite į antipirenų gamintojo pateiktas instrukcijas.

  • Termo medienos montavimas

Kuomet statoma terasa, visuomet rekomenduojama pakelti terasą virš žemės bet 30-50 mm, kad vyktų oro cirkuliacija. Tarpas tarp lentų turėtų būti bent jau 5-6 mm, kad būtų užtikrinama oro ventiliacija ir užtikrinamas lietaus vandens nutekėjimas. Bet koks plyšys, esantis šalia jungiamosios sienos, turėtų būti bent jau 5 mm, o tarpas tarp dviejų lentų galų turėtų būti minimaliai 2-3 mm. Tvirtinant lauko dailylentes, turi būti užtikrinamas ventiliacijos tarpas tarp lentų ir sienos (22–25 mm). Prašom taip pat atkreipti dėmesį, jog turėtų būti numatytas bent jau 30 cm tarpas tarp žemės ir žemiausio dailylenčių krašto.

  • Termo medienos tvirtinimas

Terminis apdorojimas padaro medieną šiek tiek labiau linkusia skilti. Dėl šios priežasties rekomenduojama naudoti įsriegiamuosius medvaržčius su stambiu sriegiu arba naudoti iš anksto išgręžtas skyles prieš atliekant tvirtinimą. Medvarščiai turi būti nerūdijančio plieno ir tinkami medienos tvirtinimui. Kuomet yra naudojami vinys, jie turėtų būti išdėstomi ne arčiau kaip 2 cm nuo lentos galo (krašto) arba naudojamos iš anksto išgręžtos skylės. Kuomet naudojamas įprastinis plaktukas, patariama naudoti viniakalę likusiems 2–3 mm. Įlaidinės lentos ir lentos su grioveliais turėtų būti tvirtinamos naudojant iš anksto išgręžtas skyles nuo griovelių viršaus taip, kad varžtas būtų įsriegtas arba vinis būtų įkalamas mažesniu nei 40 laipsnių kampu. Geri rezultatai gali būti pasiekiami naudojant nedidelius pneumatinius vinių kalimo įrankius. Tačiau spaudimas turi būti pritaikomas taip, kad vinys nebūtų įkalami į medieną per giliai.

  • Termo medienos obliavimas

Termo medienos produkcija gali būti obliuojama su įprastiniais obliavimo įrankiais arba automatinėmis obliavimo staklėmis. Termo medienos produkcijos obliavimas suteikia gaminiams ypatingos kokybės paviršių. Obliavimo įrankiai (peiliai) turi būti parenkami atsižvelgiant į kietos medienos rūšį. Žaliavinės medžiagos po terminio apdorojimo gali būti išgaubtos, todėl automatinių obliavimo staklių padavimo cilindras turėtų būti pritaikomas taip, kad padėtų apsaugoti lentas nuo suskilimo.

  • Termo medienos šlifavimas

Šlifavimo gali ir neprireikti naudojant termo medienos gaminius, kadangi paviršiaus kokybė yra iš tiesų puiki po gamykloje atlikto obliavimo ir frezavimo. Tačiau jei termo mediena yra papildomai šlifuojama, tai šlifavimo popierius išlieka kur kas ilgesnį laiką tolygus ir puikios formos, kadangi termo mediena neturi sakų.

  • Termo medienos frezavimas

Jei termo mediena planuojama frezuoti, ašmenys turi būti gerai paruošti ir aštrūs, kad galima būtų užtikrinti gerus galutinius rezultatus. Smulkios frezavimo dulkės yra atskiriamos iš karto ir neprilimpa prie pjovimo frezos ašmenų.

  • Termo medienos klijavimas

Termiškai apdorotą medieną galima klijuoti. Tačiau termiškai apdorotos medienos klijavimas gali užtrukti 4–6 kartus ilgiau lyginant su neapdorota mediena. Visuomet atsižvelkite į klijų gamintojo pateiktas instrukcijas.

  • Termo medienos pjovimas

Pjauti termo mediena yra taip pat lengva kaip ir pjauti įprastinę medieną. Tačiau pjūklo ašmenys turi būti aštrūs, diskinio pjūklo ašmenys turi būti smulkūs, o mediena turi būti paduodama iš lėto.

  • Termo medienos apdorojimas

Termo medienos gaminiai gali turėti du skirtingus paviršius: lygų ir pašiauštą. Pašiauštas paviršius turi būti nudažomas, nes medienos pašiaušimas leidžia padidinti dažų sulipimą su paviršiumi.

  • Termo medienos atsparumas lenkimui

Termo medienos (Thermo-D) atsparumo lenkimui savybės yra šiek tiek sumažėjusios. Todėl rekomenduojama, kad termo medienos gaminiai nebūtų naudojami itin didelio spaudimo laikančiųjų konstrukcijų ir pertvarų struktūroje be papildomos paramos; arba turi būti atliekami atsparumo apskaičiavimai kiekvienam atskiram atvejui.

  • Termo medienos tvirtinimo elementai

Tvirtinimo elementai pagaminti iš nerūdijančio plieno ar rūgštims atsparaus plieno, turi būti naudojami lauke ir drėgnose patalpose tam, kad išvengti rūdžių ir termo medienos oksidacijos. Cinkuoti tvirtinimo elementai yra tinkami sausoms patalpoms. Cinkuoti medvaržčiai (vinys) yra tinkami sutvirtinti išorės baldus, jei lentos yra nudažytos dar prieš susukimą (sukalimą). Naudojant medvaržčius, rekomenduojama naudoti plačiu sriegiu. Kuomet vinis ar medvaržtis yra tvirtinamas netoli krašto, rekomenduojama prieš tai išgręžti skyles, nes tai padeda išvengti įskilimų. Įlaidų grindjuostės turėtų būti sutvirtinamos prieš tai išgręžiant skyles nuo įlaido viršaus taip, kad medvaržtis ar plonas vinis būtų įkalamas mažesniu nei 40º kampu. Rekomenduojame naudoti nedidelius pneumatinius vinių kalimo įrengimus, nustatant, kad skylė būtų kalama tik tokia, kokio ilgio yra vinis. Naudodami įprastinį plaktuką, kartu naudokite ir 2-3 mm viniakalę.