Terasa – Pasidaryk Pats

Terasa Pasidaryk Pats

Puiki vieta norint praleisti gerai laiką namuose yra terasa. Terasa – tai jungiamasis namo elementas su sodu ar kiemu. Tai gali būti ne tik praktinė, bet ir eksterjerą puošianti namų detalė, kuri neretai asocijuojasi su poilsiu ir maloniomis akimirkomis. Ji taip pat gali būti įrengta ir atokiau nuo namo, priklausomai nuo Jūsų poreikio. Terasą Jums gali įrengti mūsų specialistai, tačiau galite ir Jūs pats. “Pasidaryk pats” arba angliškai «do it yourself» taip populiarėja, kad jau tampa savotišku gyvenimo būdu. Žmonės tai daro ne tik taupymo sumetimais, bet ir siekdami daiktų originalumo, “rankų” šilumos arba iš principo tiesiog nieko nepirkti. “Pasidaryk pats” – tai ir būdas atsipalaiduoti, išlaisvinti kūrybiškumą, pabūti su draugais ar šeima.

“Pasidaryk pats” šalininkų teigimu, tik išdrįsęs išbandyti savo jėgas žmogus gali teigti, jog negali, nesugeba ar neturi pašaukimo vienai ar kitai veiklai. Mes manome, kad tik pabandę patys įsirengti terasą, pamatysite, kad kokybišką daiktą galima sukurti ir savo rankomis. Be to, “darau pats” filosofija susijusi ir su pasirinkimu gyventi ekologiškai – kurdamas pats žmogus kovoja su vartojimo kultūra, prisiima atsakomybę už tai ką ir kiek jis vartoja.

Terasos įrengimo darbų eiga

Taigi, pasiryžote įsirengti terasą, tačiau nežinote nuo ko pradėti? Štai pagrindiniai žingsniai, kurie padės pasidaryti terasą pačiam:

  1. Pašalinti žolės apklotą (apytiksliai per kastuvo gylį)
  2. Pakloti geotekstilės plėvelę
  3. Išgrįsti skalda iki reikiamo lygio (aukščio)
  4. Pakloti dideles šaligatvio tipo plyteles (reikiamais atstumais)
  5. Sudėti reguliuojamas aukščio atramas
  6. Sudėti lages (gulekšnius)
  7. Išlyginti aukščius
  8. Sutvirtinti karkasą
  9. Pakloti ir galiausiai ištepti alyva lentas

Įvardinome pagrindinius etapus, kaip pačiam parengti teisingą terasos pagrindą. Laikytis jų eiliškumo būtina, kaip ir nepraleisti nė vieno iš išvardintų elementų. Taip pat ne mažiau svarbu yra ir tai iš kokios medienos bus įrengta terasa. Neretai manoma, kad terasai gali tikti bet kokia, net jau panaudota mediena. Deja, netinkamai parinkta mediena gali paversti vėjais visą darbą prieš tai, nes lentos išsikraipo, girgžda, pūva, atrodo neišvaizdžiai, tad reikia dažnai remontuoti.

Tinkamos medienos pasirinkimas

Įvertinus tai, jog ši namų erdvė nuolatos bus veikiama drėgmės, jai geriausiai tiktų termiškai apdorota mediena arba medžio kompozitas. Visgi termiškai apdorota mediena yra lyg aukso viduriukas – šiai dienai rinkoje geriausias kainos ir kokybės santykis. Taigi, termiškai apdorota mediena yra visiškai stabili, ji nesitraukia ir nesiplečia, nesiriečia, neskyla ir nešerpetoja, kaip “gyvos” medienos rūšys. Ji neturi sakų ir cukraus maišelių, todėl medienoje nesiveisia grybelis, ji nepelija ir nepūva. Tokia mediena yra daug atsparesnė ir nekeičia savybių iki 20 m. Termiškai apdorotai medienai neturi įtakos atmosferos ir temperatūrų kaita, tad ji idealiai tinka mūsų nepastoviam klimatui ir tokioms vietoms kaip terasa. Priėmę sprendimą naudoti termiškai apdorotą medieną, kartu remiate ir ekologišką gyvenimo būdą.

Parašykite komentarą

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}