Termo Medienos Priežiūra

Osmo alyva su vašku terasos lentoms

Nors termiškai apdorota mediena yra atspari, visgi rekomenduojama naudoti tam tikrą paviršiaus apdorojimo metodą, kad apsaugotumėte termo medieną nuo ore susidarančių nešvarumų. Taip pat gali būti naudojama ir visiškai neapdoroto paviršiaus mediena, tačiau medienos ruda paviršiaus spalva išbluks ir laikui bėgant pavirs pilka spalva dėl UV spindulių poveikio. Nugairintos medienos išvaizda yra elegantiška, be to, išlieka naudingosios medienos savybės. Medienos paviršius paprasčiausiai pats sukuria apsauginį paviršiaus sluoksnį. Originali ruda spalva gali būti atstatoma pasitelkiant efektyvias plovimo priemones, po kurių naudojimo, gali būti atliekamas paviršiaus apdorojimas.

Jei būtina, paviršiaus apdorojimas turėtų būti atnaujinamas. Poreikis atlikti atnaujinimą priklauso nuo klimato, naudojimo masto ir gaminius pasiekiančių UV spindulių intensyvumo. Įprastinis laikotarpis, per kurį reikia atlikti dažytos medienos priežiūros darbus yra maždaug 5 metai. Naudojant termiškai apdorotą medieną, šis priežiūros intervalas, kuomet atliekamas pakartotinis medienos dažymas, gali būti labai stipriai prailgintas. O šis laikotarpis gali būti tris kartus ilgesnis nei įprastinis. Naudojant fasado dailylentes ir terasos lentas iš termiškai apdorotos medienos, padengtas kokybiška ir stabilia danga galima nemažai sutaupyti, nes tai gaminiai visam gyvenimui.

Termo medienos priežiūra lauke

Jei norima išvengti subraižymų ir spalvos pasikeitimų, rekomenduojama padengti medinius lauko gaminius dengiamosiomis priemonėmis, kurios apsaugos medieną nuo kenksmingų oro sąlygų ir UV radiacijos poveikio. Jei norima išlaikyti natūralią karščiu apdorotos termo medienos spalvą, mediena turi būti apdorota jai tinkamomis priemonėmis. UV radiacija ir lietus mediena paverčia pilka ir blyškia, todėl ją būtina padengti apsauginėmis priemonėmis ar aliejais. Karščiu apdorota termo mediena taip pat gali būti nudažyta. Dažus išsaugoti padeda medienos paviršiaus pašiaušimas prieš dažymą. Karščiu apdorota termo mediena taip pat gali būti palikta nepadengta ir natūraliai papilkėti. Tokiu būdu, saulės ultravioletiniai spinduliai suteiks elegantišką pilkos spalvos atspalvį.

Tam, kad termo mediena įgautų idealų drėgmės santykį, turi būti palikta keletui dienų lauke ar patalpoje kurioje ji bus naudojama. Paviršiaus spalva gali būti išlaikoma lentas apdorojant turinčia atspalvį (su pigmentu) medienos alyva, vašku, medieną apsaugančiu beicu, dažais arba laku, turinčiais apsaugą nuo UV spindulių. Dengiamosios priemonės, kuriose yra apsauga nuo UV spindulių, apsaugo termo medienos paviršių nuo pašviesėjimo, o taip pat išryškina termo medienos natūralų struktūros raštą. Paviršiaus apdorojimas gali būti atliktas iš karto prieš montavimą arba iš karto po montavimo, padengiant medieną plonu apsauginiu sluoksniu.

Nepanaudotą karščiu apdorotą termo medieną ir neturinčią jokio dengiamojo sluoksnio, rekomenduojama laikyti toliau nuo saulės ir lietaus. Visuomet pasikonsultuokite su profesionaliais tiekėjais, norėdami sužinoti daugiau apie tinkamus paviršiaus apdorojimo ir priežiūros metodus.

Termo medienos priežiūra viduje

Įprastiniai dažai, medienos alyvos, vaškai ir lakai gali būti naudojami vidaus apdailai. Saunoms gali būti naudojama parafino alyva kartu su paviršiaus apdorojimo pigmentais, norint paryškinti termiškai apdorotos medienos spalvą ir apsaugoti ją nuo nešvarumų. Karščiu apdorota termo mediena dar yra higieniška medžiaga, todėl tinkama naudoti pusiau drėgnose ir drėgnose patalpose. Termo medieną panaudotą pirties, saunos ar dušo sienoms bei suolams rekomenduojama apsaugoti aliejinio pagrindo danga arba saunos laku. Tai apsaugos mediena nuo vandens ir purvo, bei nuo galimo kraštų suskilimo. Bet koks naudojamų priemonių perteklius turi būti nuvalomas. Be to, visada reikėtų laikytis dangos gamintojų nustatytų instrukcijų.

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}