Ekologiškos Terasos Lentos

Ekologiškos Terasos Lentos

Išgirdus pokalbius apie terasą, tikriausiai prieš akis iškyla kokios nors malonios atostogų dienos prisiminimai, kuomet ilsėjotės nuo darbų ir mėgavotės vaizdu – į mišką, ežerą, jūrą, o galbūt ir miesto bokštus ar judrią didmiesčio alėją. Tiesą sakant, ne taip jau svarbu kur įrengta terasa, svarbu, jog ji būtų kokybiška, kuo natūralesnė ir ekologiškesnė, vadinasi ir mielesnė, artimesnė širdžiai, draugiškesnė gamtai. Ar gali tokiomis savybėmis pasižymėti visos terasos lentos, kurios pagamintos iš medienos? Gali, jei šios terasos lentos yra termiškai apdorotos ir jų gamybos procese buvo laikomasi visų ekologiškumo standartų.

Ekologiškos terasinės lentos

Ekologiškos gali būti ne tik medžiagos tokios kaip terasinės lentos, kurias galima paliesti, pačiupinėti. Ekologiškas gali būti ir sprendimas! Jis čia netgi svarbesnis. Ką turime omeny? Ar žinojote, kad termo mediena pasižymi tokiomis pat savybėmis, kokias turi Raudonasis Kanados kedras, Merbau, Europinis ąžuolas, Ipe ir kt. (visi jie priklauso itin aukštai 2 ir 1 atsparumo klasei). Įsivaizduokite – priėmę sprendimą naudoti termo medieną, kartu priimate sprendimą tausoti sparčiai naikinamą ir sunkiai ataugančią egzotinę bei nykstančių rūšių medieną. Antra, pasirinkę termo medieną (su tokiomis pat fizinėmis charakteristikomis kaip egzotinės rūšys, bet už mažesnę kainą) būsite tikri, kad šios medienos terasinės lentos yra ilgaamžiškos, kurių nereikės keisti 20-30 metų. Vadinasi, sutaupysite dalį miško, kurį reikėtų iškirsti, jei mediena būtų prastos kokybės ir reikėtų gana greitai atsinaujinti.

Tinkamos medienos pasirinkimas

Ką dar būtina žinoti apie termo medieną? Termiškai apdorota mediena yra visiškai stabili, ji nesitraukia ir nesiplečia, nesiriečia, neskyla ir nešerpetoja, kaip „gyvos“ medienos rūšys. Ji neturi sakų ir cukraus maišelių, todėl medienoje nesiveisia grybelis, ji nepelija ir nepūva. Šiai medienai neturi įtakos atmosferos ir temperatūrų kaita, tad ji idealiai tinka mūsų nepastoviam klimatui. Trumpai paminėsime, kad šiuo metu rinkoje populiariausios yra trijų skirtingų rūšių terasinės lentos: iš termiškai apdorotos šiaurinės pušies, termiškai apdoroto Kanados uosio ir medžio kompozito WPC (70% apdoroto medienos plaušo ir 30% perdirbto ekologiško polipropileno).

Tarkime, jog apsisprendėte įsigyti termo medieną ir montuosite ekologiškos medienos terasą. Bet dažniausiai būna neramu dėl to, kad bijome būti apgauti, nes nežinome, kaip patikrinti ekologiškumo kriterijų. Mūsų patarimas – reikėtų išsiaiškinti, kur buvo pjauta mediena. Jei ji pjauta iš PEFC™ sertifikuoto miško ir turi KOMO kokybės sertifikatą, galite būti tikri, kad tai pati tikriausia ekologiška mediena.

Nematomas terasos tvirtinimas

Puikus termo medienos erdvinis stabilumas skatina naudoti terasos lentų montavime nematomą tvirtinimo sistemą. Oro sąlygos ir jų daromas poveikis parodo, jog tvirtinimo sistemos yra lengvai ir paprastai sumontuojamos net ir blogomis oro sąlygomis.

Nematomo tvirtinimo sistemų dėka, tarpai taip lentų yra lygūs, o gautas rezultatas yra dailus ir tvarkingas. Lyginant su tradiciniais montavimo metodais, naudojama per pus mažiau varžtų, o lentos netrūkinėja ir neskeldėja. Po sumontavimo terasos lentos turėtų būti apdorojamos medienos alyva su pigmentu, kad apsaugotumėte jas nuo saulės UV spindulių ir ore esančių nešvarumų.

Parašykite komentarą